17. května k nám jako každý rok zavítala Hradecká filharmonie - dechový kvintet s hudební pohádkou. Tentokrát děti zhlédly pohádku O Sněhurce. Text byl obohacen krásnou hudbou, která umocnila kouzlo příběhu.
10. května shlédli žáci naší školy pohádku s názvem Poklad kapitána Baltazara. Byla to velice veselá pohádka plná různých překvapení.
Kdo by se netěšil na jaro, když už první paprsky slunce v nás probouzí obrovskou chuť do života? Proto je třeba jaro řádně přivítat. První jarní den přivítali i žáci z provodovské školy. Rozděleni do skupin napříč ročníky obcházeli různá stanoviště a plnili úkoly zaměřené na jarní období. Poznávali jarní květiny, soutěžili, prověřovali své smysly, z vizovického těsta tvořili jarní motivy, závodili na koloběžkách a vyráběli papírové krabičky v podobě zajíčků. Také luštili šifry a pracovali s textem. Důležité bylo, aby si dokázali společně ve skupině pomáhat, protože jako tým zvládnou úkoly lépe než jako jednotlivci. Během dne jsme si užili hodně zábavy a ani jsme si nevšimli, kolik nového jsme se naučili.

 

11. prosince škola praskala ve švech, protože si na tento den školáci a paní učitelky připravili vánoční besídku pro rodiče, prarodiče a přátele. Program byl velice pestrý – básničky, pranostiky a hádanky, vánoční příběh, veselé koledy s ukazováním, ale dokonce i dvě pohybová čísla. Třeťáci cvičili s míči a v pátém ročníku nastoupily všechny děti v sukýnkách a mikulášských čepicích, aby zatančili na veselou písničku. Celý program se opravdu povedl a my se opět s chutí posunuli blíže k Vánocům.

 

 

V tradičním čase – 5. prosince – navštívil školu Mikuláš s anděly a čerty, aby zhodnotil chování dětí za uplynulý rok. Někteří si museli odčinit nějaké prohřešky skokem přes metličku, někteří si dokonce museli dát páku s čertem. Ale došlo i na odměňování. Podaří se nám být příští rok o něco hodnější?

 

Krásnou tradicí se staly vánoční dílny, kdy přijdou do školy nejen děti, ale i jejich rodiče a prarodiče a společně vytváří různé vánoční výrobky. Každý si domů odnese spoustu krásných věcí a kupu vánoční atmosféry.

5. října se žáci celé školy zúčastnili besedy o dravcích a sovách. Mohli si zblízka prohlédnout např. orla, káně, sovu pálenou, sýčka, výra a ještě další ptáky. Některé si dokonce mohli i pohladit. Také se dozvěděli různé zajímavosti z oblasti sokolnictví.

V pondělí 1. října navštívil naši školu sportovní trenér a doslova rozpohyboval celou školu. V rámci hodiny tělocviku navíc představil různé metody práce s dětmi. Děti cvičily s míči, s velkým lanem, probíhaly překážkovou dráhu apod. 

Hned v prvním týdnu podnikla celá škola výpravu do okolí školy s názvem Putování za přátelstvím. Žáci byli rozděleni do skupin napříč ročníkům, označeni názvy nejznámějších listnatých stromů a cestou plnili různé úkoly a hráli hry. Například celou cestu sbírali tajně odhozená písmenka, ze kterých na konci výletu skládali slova. Po návratu do školy každá skupina vytvořila z papíru strom, na který mohli všichni napsat, jak se jim výlet líbil a co si nejvíce užili. Během výletu měli všichni spoustu příležitostí se blíže skamarádit s ostatními dětmi a navázat nová přátelství. Počasí bylo překrásné a tak jsme prožili společně opravdu krásný den, na který budeme dlouho vzpomínat.

logo-zs

Užitečná čísla

  • Základní škola -
    725 874 611 (ředitelka školy)
    491 474 076 (pevná linka)
  • Školní družina - 725 874 741
  • Mateřská škola - 725 874 590
  • Školní jídelna - 725 874 520
zs

Adresa

Adresa školy:
ZŠ a MŠ Provodov - Šonov,
okres Náchod, Provodov 6
Provodov - Šonov, 549 08
info@zsprovodovsonov.cz

Adresa MŠ:
budova mateřské školy
Šonov 140
Provodov - Šonov
549 08
msprovodovsonov@gmail.com

Mapa

© 2012 http://www.zsprovodovsonov.cz/ • Administrace
ministerstvo  logo-svet-nekonci-za-vratky-cvicime-se-zviratky   image001

Vyrobilo    logo-grus