Pro děti byla připravena trasa s různými úkoly, na které ukázaly,
že mohou od Živé abecedy přejít ke Slabikáři. Děti z 5. ročníku na prvňáčky čekali na každém stanovišti a zodpovědně hodnotili jejich výkony.

V úterý 23. listopadu jsme celí natěšení nastoupili do autobusu a spolu s dětmi z mateřské školky odjeli do Potštejna na zámek. Cestou jsme zpívali koledy.

Na zámku pro nás byl připraven hraný příběh o původu Vánoc - Betlémský příběh - který vysvětloval původ tradic vánočních svátků. Putováním do Betléma nás provázela Barunka a ochraňoval anděl. Bylo to putování někdy až tajemné. Dovedlo nás až k Ježíškovi.

Po skončení programu jsme navštívili zámeckou cukrárnu, kde jsme se zahřáli horkým čajem a posvačili cukrátko a vlastní svačinu.

Nakonec jsme šli hledat a počítat andělíčky - v místnosti plné pohádkových postaviček.

Na rozloučenou každý dostal papírový potštejnský betlém k vystřižení.

Výlet se nám moc líbil. Někteří byli tak unavení, že na zpáteční cestě usnuli.

!!! Při kliknutí na fotografii se tato otočí do správné pozice.

Všechny děti společně vytvářely draka z listů, které si nasbíraly a vylisovaly. Dotvořily ho z barevných papírů.
9. září jsme si užili adaptační výlet od přehrady Les Království k osadě Hájemství.

info@zsprovodovsonov.cz

msprovodovsonov@gmail.com