Od února probíráme ve vlastivědě nejstarší dějiny Čech. Když jsme se prokousali pravěkem, učili jsme se o Slovanech. A s nimi jsou neodmyslitelně spjaty staré pověsti české. Na toto téma jsme si 10. března udělali projektový den. Vysvětlili jsme si, co jsou to pověsti a zkusili jsme si jednu vytvořit. Děti si postupně vyprávěli jeden příběh. Poslední v řadě ho sepsal na papír. Pak jsme si příběhy přečetli a porovnali s původní verzí. Bylo velice vtipné, kolik informací se během vyprávění změnilo a nebo vůbec nedochovalo. Pak jsme se seznamovali s jednotlivými pověstmi, luštili osmisměrku a skrývačky. Děti si také vyhledávaly informace o hoře Říp na internetu. Nakonec jednotlivé pověsti ztvárnili výtvarně.

30. září jsme jeli se třídou do Prahy. Navštívili jsme: Pražský hrad, Zlatou uličku, chrám sv. Víta a Karlův most. Chrám sv. Víta byl krásný, měli tam krásná okna z mozaiky. Zlatá ulička byla taky pěkná. Jmenuje se Zlatá, protože tam bydlelo hodně zlatníků. Byli jsme i na Staroměstském náměstí. Orloj byl pěkný, ale neviděli jsme ho otevřený, což byla škoda. Václavské náměstí taky nebylo hrozné. Líbila se mi socha sv. Václava. Líbil se mi Karlův most.
(Práce žákyně 4. ročníku)

Tak už jsme opět o rok starší :-).
Do 4. ročníku chodí 17 dětí, z toho 10 chlapců a 7 dívek. Třídní učitelkou je Mgr. Dagmar Kubíčková a nedílnou součástí třídy je i asistentka pedagoga Hanka Asszonyi.
Máme 25 vyučovacích hodin týdně. Výtvarnou výchovu učí paní H. Asszonyi a Pracovní činnosti Mgr. I. Hovorková. Vše ostatní učí třídní učitelka.

info@zsprovodovsonov.cz

msprovodovsonov@gmail.com