Po covidovém období jsme se konečně dočkali doby, kdy jsme se mohli začít potkávat s dalšími třídami dokupy a mohli jsme zvát do školy hosty. Tak k nám zavítali Radka a Míla Skálovi se svým programem Jak přežít ve světě financí. Děti se nejprve seznámily se základními pojmy ze světa financí. Poté se rozdělili do skupin. Každá skupina měla za úkol vytvořit fiktivní osobu - jméno, věk, zaměstnání. Poté mu velice názorně vytvořili osobní měsíční rozpočet. Na základě závěrečných výpočtů mohli žáci vidět, jak se jim dařilo hospodařit s penězi. Dětem se program velice líbil. Na konci každý dostal pokladničku prasátko :-).
Než jsme se nadáli, vstoupili jsme do adventu a začali se připravovat na Vánoce. Poslední školní den před prázdninami jsme se všichni sešli před školou u vánočního stromečku a zpívali koledy. Každá třída si připravila do společného programu nějakou báseň nebo písničku. Také děti z flétnového kroužku nám zahrály koledy, které si pilně natrénovaly. V mrazivém počasí hned bylo cítit veliké těšení na vánoční svátky.
Letos k nám opět dorazil Mikuláš s anděly a pěknou bandou čertů. Zkontrolovali, jak se žáčci provodovské školy učí a zda jim nepřibyly nějaké záznamy do knihy hříchů. Viníky potrestali a všem nadělili nějaké mlsání.

Hned druhý týden po nástupu do školy – 9. září - se vypravila celá škola na turistický výlet k přehradě Les Království. Jako každý rok se chceme seznámit s novými dětmi, které nastoupily do 1. třídy a cestou si popovídat i se spolužáky z jiných ročníků. Cestou jsme měli možnost hrát hry právě na seznámení se s ostatními, ale i tvořit z přírodnin a pozorovat přicházející podzim. Tento den bylo krásné počasí, proto jsme si výlet užili.

Ve středu 1. září jsme se opět sešli před školou, abychom přivítali prvňáčky a zahájili nový školní rok. I když jsme se i letos vítali na školním dvorku, přesto jsme se radovali, že se můžeme vidět se svými spolužáky, kamarády a novými tvářemi ve škole. Moc bychom si přáli, abychom se mohli potkávat celý školní rok a všem školáčkům přejeme hodně pohody a úspěchů při objevování nových poznatků.

logo-zs

Užitečná čísla

  • Základní škola -
    725 874 611 (ředitelka školy)
    491 474 076 (pevná linka)
  • Školní družina - 725 874 741
  • Mateřská škola - 725 874 590
  • Školní jídelna - 725 874 520
zs

Adresa

Adresa školy:
ZŠ a MŠ Provodov - Šonov,
okres Náchod, Provodov 6
Provodov - Šonov, 549 08
info@zsprovodovsonov.cz

Adresa MŠ:
budova mateřské školy
Šonov 140
Provodov - Šonov
549 08
msprovodovsonov@gmail.com

Mapa

© 2012 http://www.zsprovodovsonov.cz/ • Administrace
ministerstvo  logo-svet-nekonci-za-vratky-cvicime-se-zviratky   image001

Vyrobilo    logo-grus